Most wiszący w Damienicach

2008-05-10
Cmentarze wojenne  2008  Wycieczki rowerowe  Z żoną 

Most wiszący w Damienicach

Opis trasy: Niepołomice - dom / Droga Królewska / Żubrostrada / Czarny Staw / Damienice - Most na Rabie / Stanisławice / Kłaj / Ścieżka Rowerowa / Kozie Górki / Niepołomice - dom.

Na tą wycieczkę pojechałem wraz z moją narzeczoną. Przejechaliśmy przez Niepołomice i wjechaliśmy na Drogę Królewską zmierzając w kierunku leśniczówki Przyborów. Krótki postój na Sitowców w celu sfotografowania cmentarza z I wojny światowej (zobacz informacje o cmentarzu na Sitowcu), a potem dalej w kierunku leśniczówki. Pod leśniczówką skręciliśmy w lewo w kierunku Zabierzowa i na skraju lasu w prawo na żubrostadę. Jechaliśmy cały czas prosto, przejeżdzając koło rezerwatu żubrów i rezerwatu przyrody - Gibiel. Następnie skręciliśmy w prawo (druga asfaltowa droga w prawo z żubrostrady) i po kilku kilometrach dojechaliśmy do punktu czerpania wody. skręt w lewo i po chwili byliśmy nad Czarnym Stawem - największym zbiornikiem wodnym w puszczy.

Powróciliśmy na drogę asfaltową i udaliśmy się w kierunku Damienic. Po kilku kilometrach wyjechaliśmy na skraj lasu w Damienicach, pojechaliśmy prosto, przejechaliśmy przez drogę w kierunku Proszówek i udaliśmy się pod szkołę w Damienicach, następnie jeszcze kilkaset metrów prosto i dojechaliśmy do wiszącego mostu na Rabie.

Po krótkim odpoczynku w Damienicach, powróciliśmy na skraj lasu i tu skręciliśmy w leśną drogę w lewo w kierunku Stanisławic. Po jakichś dwu kilometrach jazdy po leśnych ścieżkach, wyjechaliśmy na dobrze utwardzoną drogę, tu skręliśmy w lewo, po kolejnych dwóch kilometrach dojechaliśmy do oznakowań szlaku zielonego, a po jeszcze kilkuset metrach wyjechaliśmy na drogę asfaltową. Pojechaliśmy dalej, przejechaliśmy koło wyjazdu z puszczy w Stanisławicach i pojechaliśmy dalej w kierunku Kłaja. Dojechaliśmy do Kłaja przejechaliśmy koło stacji PKP, na następnie pojechaliśmy wdłuż oznakowań szlaku czerwonego, nie skręciliśmy jednak do puszczy na wysokości Koziego Lasu, ale pojechaliśmy prosto i po kilometrze wyjechaliśmy na drogę z Kłaja w kierunku Niepołomic. Przejechaliśmy kawałek po szosie i przy wjeździe do puszczy w Szarowie skręciliśmy w lewo w ścieżkę rowerową. Wyjechaliśmy w Niepołomicach na wysokości pomnika na Kozich Górka, stąd już prosto do domu Aleją Dębową i następnie Cmentarną. Całości trasy to przeszło 45 km.


Galeria zdjęć


Statystyki aktywności
  • Dystans: 45.40 km
  • Czas: 3:18:11
  • Vavg: 13.74 km/h
  • Temperatura: 20 ºC
  • Sprzęt: Kross Grand Spin S