Do ujścia Raby

2021-04-25
2021  Gravel  Cmentarze wojenne  Samotnie  Wycieczki rowerowe 

Wycieczka w starym stylu, dość wolno i ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.

Plan na wycieczkę był trochę inny, ale jak wyjechałem i zobaczyłem kierunek wiatru to postanowiłem ruszyć wałem Wisły na wschód. Wiało w północnego zachodu, wał niby prowadzi na wschód, ale rzeka oczywiście trochę kręci, więc momentami wiatr trochę przeszkadzał.

Przy moście w Nowym Brzesko odpocząłem na MOR Ispina i dalej postanowiłem jechać wzdłuż drogi 964. Gmina Drwinia dość mocno rozbudowuję infrastrukturę rowerową, pojawiły się ciągi rowerowo-piesze, wiaty, MORy, tablice dla turystów - full wypas.

Jadąc ścieżkami rowerowymi dojechałem do Niedar, gdzie postanowiłem odwiedzić cmentarz wojenny 320. Dojechałem na miejsce i bardzo pozytywnie się zdziwiłem, cmentarz został w końcu wydzielony z prywatnej działki i uporządkowany. Porobiłem, więc fotki i ruszyłem do celu mojej wycieczki czyli do ujścia Raby do Wisły. 

Po odwiedzeniu Uścia Solnego ruszyłem do Mikluszowic, trasą VeloRaba. Ścieżka wałem Raby, jest szutrowa, ale jedzie się po niej dość dobrze, choć niestety ten odcinek strasznie mnie wymęczył. W Mikluszowicach na 45 km, miałem już serdecznie dość, a tu jeszcze wpadłem na pomysł, że zamiast prosto do domu pojadę do Łapczycy. Trasa przez Proszówki, Bochnię do Łapczycy, to już była niestety męczarnia, ale po przejechaniu około 61 km dotarłem do domu mojej teściowej w Łapczycy.

Zjadłem obiad, odpocząłem i ruszyłem do domu. Niestety to już była kompletna katastrofa, ledwo jechałem, tempo rzadko przekraczało 20 km/h. Dojazd do domu zajął mi 54 minuty i przyjechałem strasznie zmęczony.

W sumie przejechałem prawie 79 km, zdecydowanie za dużo jak na moją obecną formę. Braki w treningu wyraźnie widać, nie mam niestety czasu, pogoda nie specjalnie zachęca do jazdy i chyba też brak chęci. Do 35 jechało mi się dobrze, a potem mięśnie praktycznie całkowicie przestały działać. Zaczęły boleć i dalsza jazda to już była straszna męczarnia.

Zobacz więcej >>>


Galeria zdjęć


Statystyki aktywności
  • Dystans: 78.94 km
  • Czas: 3:43:38
  • Vavg: 21.18 km/h
  • Vmax: 62.82 km/h
  • Przewyższenia: 366 m
  • Kadencja: 80
  • Temperatura: 9 ºC
  • Kalorie: 2616 kcal
  • Sprzęt: Giant AnyRoad 2